O nas
Tworząc Dom Seniora ZBENINY przyświecał nam jeden cel - naszym marzeniem było stworzenie miejsca idealnego - jak najbardziej przyjaznego osobom starszym. Miejsca z profesjonalną, całodobową opieką medyczną w atmosferze domu rodzinnego, w którym z przyjemnością spędza się czas i realizuje swoje pasje.

Miejsca, w którym sami, za kilkadziesiąt lat, z przyjemnością byśmy zamieszkali... by nie był smutną koniecznością, a nowym etapem w życiu dojrzałego człowieka. W ten oto sposób w naszych głowach narodził się plan, który konsekwentnie dzień po dniu wcielamy w życie, tworząc miejsce przyjazne osobom starszym.

 

Znaleźliśmy przepiękne miejsce w gminie Chojnice, w powiecie pomorskim.  Jest nim dwór zbudowany w 1857 roku, który w okresie międzywojennym należał do rodu Chrzanowskich herbu Poraj. To właśnie dlatego w naszym logo znajdziecie Państwo elementy tego polskiego herbu szlacheckiego. Dwór i otaczający go park został wpisany do Rejestru zabytków Narodowego Instytutu Dziedzictwa. Charakterystycznym elementem domu seniora jest zachowany oryginalny portyk z herbem rodu Poraj.

 

Postanowiliśmy połączyć tradycję i nowoczesność, by pobyt w Domu Seniora ZBENINY był możliwie jak najbardziej komfortowy dla naszych podopiecznych.